„Nocne Śpiewanie” ma długą i ciekawą historię. Jest to jeden z najstarszych polskich festiwali prezentujących piosenkę osobistą. Impreza została zapoczątkowana w 1983 roku przez ówczesnych studentów Akademii Bydgoskiej. Do dziś zachowała tę samą formułę, na którą składa się konkurs, koncerty gwiazd oraz wspólne śpiewanie.

W konkursie prezentowana jest twórczość artystów poruszających się w obrębie różnych gatunków muzycznych. Tu stawiali swoje pierwsze, artystyczne kroki znani dziś znakomici autorzy, kompozytorzy i wykonawcy z kręgu piosenki literackiej. Gościliśmy m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wolną Grupę Bukowina, Naszą Basię Kochaną, Raz Dwa Trzy, Grzegorza Turnaua.

W 2007 roku Nocne Śpiewanie zmieniło nazwę na Maraton Piosenki Osobistej, otwierając się jednocześnie na nowe muzyczne horyzonty. Dzięki temu na scenie stanęli m.in. Kapela ze wsi Warszawa, Świetliki, Krzysztof Jaryczewski & Exces, Izrael.

Zapraszamy również na www.facebook.com/nocnespiewanie.
LAUREACI NOCNE ŚPIEWANIE 2012

Grand Prix: Joanna Świniarska z zespołem (na zdjęciu obok)

I miejsce: ADELIBANDA

II miejsce: Anastazja Simińska

III miejsce: Justyna Panfilewicz oraz Matylda Stanejko

Wyróżnieni:
AIQ,
Agata Pufal,
Moon Eyes,
El of B,
Adam Rymarz,
Julia Olędzka
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z 29. Maratonu Piosenki Osobistej NOCNE ŚPIEWANIE, który odbył się w dniach 7 – 8 września 2012 r. w Świeciu.

Autorem zdjęć jest Marcin Saldat:

7 września, Cafe Kultura - zobacz

8 września, Zamek Krzyżacki - zobacz

„Nocne Śpiewanie” ma długą i ciekawą historię. Jest to jeden z najstarszych festiwali prezentujących piosenkę autorską, poetycką i alternatywną w Polsce. Impreza została zapoczątkowana w 1983 roku przez ówczesnych studentów Akademii Bydgoskiej. Do dziś zachowała tę samą formułę, na którą składa się konkurs, koncerty gwiazd oraz wspólne śpiewanie.

W konkursie prezentowana jest twórczość młodych artystów poruszających się w obrębie różnych gatunków muzycznych. Tu stawiali swoje pierwsze, artystyczne kroki znani dziś znakomici autorzy, kompozytorzy i wykonawcy z kręgu piosenki literackiej. Gościliśmy m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wolną Grupę Bukowina, Naszą Basię Kochaną, Raz Dwa Trzy, Grzegorza Turnaua. 

W 2007 roku Nocne Śpiewanie zmieniło nazwę na Maraton Piosenki Osobistej, otwierając się jednocześnie na nowe muzyczne horyzonty. Dzięki temu na scenie stanęli m.in. Kapela ze wsi Warszawa, Świetliki, Krzysztof Jaryczewski & Exces, Izrael.
Kreator stron www - przetestuj!