KONKURS PIOSENKI OSOBISTEJ 

WERDYKT

JURY POSTANOWIŁO PRZYZNAĆ:Nagrodę główną statuetkę „Punkt Widzenia” oraz 5000 zł ufundowane
przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego zespołowi BRZÓZKA

Nagrodę specjalną ufundowaną przez RecPublica Studios w Lubrzy w postaci dwudniowej sesji nagrań, jury przyznaje JONA ARDYN

Ponadto
jury przyznało cztery równorzędne wyróżnienia
w wysokości 1000 zł ufundowane przez Burmistrza Świecia Tadeusza Pogodę, które
otrzymują:

GABA JANUSZ

GRACJAN KALANDYK

LEVA

ŁUKASZ JĘDRYS


LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU PIOSENKI OSOBISTEJ PODCZAS 32. MARATONU PIOSENKI OSOBISTEJ W ŚWIECIU

Aga Czyż - Poznań
Akustyczna Radiostacja - Gniezno
Brzózka - Skępe
Dawid Czaplak - Płock
Ergo - Toruń
Gaba Janusz - Gdańsk
Gracjan Kalandyk - Elbląg
JAKIM cudem - Bydgoszcz
Jona Ardyn - Szczecin
Julita Zielińska - Lębork
Kasia Wu - Szczytno
Kinga Pruś - Gdańsk
Kuba Kornacki zespół Kanaan
LEVA - Tarnobrzeg
Łukasz Jędrys - Olsztyn
Mersey Beet - Bydgoszcz
Oksana Prędko - Warszawa
Paulina Czapla - Gdańsk
Rasta Gal - Świecie
Sylwia Błyszczek Band - Ełk
The Grey - Swarzędz
Uncle's Confession - Świecie
Wiktoria Gołuńska - Toruń
Zuzanna - ŁódźZUZANNA 

mówi o sobie: Wedle słownikowej wersji jestem kompozytorką i autorką tekstów, ale wolę myśleć o sobie, że jestem dziewczyną, która piszę piosenki. Śpiewam je przy akompaniamencie gitary, pianina lub akordeonu, uchwycone pocztówki z mojego życia. Staram się podchodzić z szacunkiem zarówno do dźwięku, jak i słowa. Od pewnego czasu nieustająco krzepi mnie myśl, że cokolwiek się zdarzy, można o tym napisać – tak najłatwiej godzę się ze sobą i światem
WIKTORIA GOŁUŃSKA

wokalistka- samouk, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania – jednak jej życiu od zawsze towarzyszyła muzyka. Kilka lat temu udzielając się w konkursach-zabawach typu karaoke, talent show została zaproszona przez Sławka Ciesielskiego i Jerzego Czarneckiego do projektu PORANANS. Po roku zakończyła współpracę z alternatywnym rockiem i rozpoczęła muzyczną przygodę z zespołem reggae - CT-Tones. Trzy lata wspólnych działań zaowocowały podwójnym udziałem w międzynarodowym „OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL”. W między czasie udzielała się również w projekcie OFDD ( Omnes Filii Dei Domini)- neo-gospelowym chórze Bartka Staszkiewicza, nagrała utwór „Jazz Life Love” z zespołem jazzowo-hiphopowym Groove Gravity, który ukazał się na ich płycie w 2014 roku, a także była głosem m.in. z Tomaszem Cebo utworu pt.„Czas mieszkańców”, do którego został nagrany również teledysk. Obecnie pracuje nad projektami muzyki elektronicznej jednym z nich jest Viki&Ratata, który wspólnie tworzy z z toruńskim DJ-em Adrianem Chmielewskim.


UNCLE'S CONFESSION

Zespół ze Świecia. 
Lubimy grać zimno i głośno.


THE GREY

Jest ich troje: mlody, Wojtek i Karolina, razem tworzą niezwykłą mieszankę mocy :) Swoją muzykę określają mianem alternatywnej, teksty piszą po polsku, angielsku i...islandzku!


SYLWIA BŁYSZCZEK BAND

Zespół powstał wiosną 2014 r. z inicjatywy Sylwii, która namówiła swoją koleżankę Sylwię ;) na wspólne granie. Później do grupy dołączył Marek Jezierski oraz Artur Dołęga. Od tamtej pory zaczęły się wspólne nieokreślone poszukiwania własnej drogi. Grupa spotyka się i tworzy autorskie kompozycje, których nie potrafi zaklasyfikować do żadnego gatunku muzycznego. 
RASTA GAL 
Tercet składający się z trzech kobiet, które tworzą to, co tak naprawdę czują oraz wspomagającego je selektora/Dja dającego od siebie podwójnego kopa do działania!
''Staramy się przekazać Wam jak najwięcej mocy, która zawiera się w Naszych słowach i muzyce. Pragniemy pokazać Wam to w jaki sposób wypełnia Nas muzyka Reggae i jak bardzo znacząca jest w Naszym życiu. Muzyka i słowa odzwierciedlają Nas i Nasze doświadczenia oraz ujawniają prawdziwość i szczerą miłość do drugiego człowieka, kultury Reggae i ukazuje Vibe jaki czujemy w sobie.''
PAULINA CZAPLA

Wokalistka pochodząca z Malborka. Od najmłodszych lat rozwijała nie tylko swój talent wokalny, ale również miłość do dźwięków fortepianu. Ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nie boi się jednak nowych wyzwań. A właśnie takim jest dla niej tworzenie własnych utworów. Kocha kontakt z publiką, dzielenie się emocjami, które w niej drzemią. Pozwala jej to być sobą i na żywo robić rzeczy niezwykłe.

OKSANA PRĘDKO

Polska wokalistka i autorka tekstow, uczestniczka III edycji programu The Voice of Poland.Obecnie pracuje nad autorskim materialem z cenionym kompozytorem i producentem, Markiem Dziedzicem. Ma ogromna nadzieje, ze material ten wreszcie doczeka sie wydawnictwa.


MERSEY BEET

Zespół wiecznie zafascynowany muzyką lat 60tych , komponuje zgodnie ze swoimi muzycznymi inspiracjami - tj. The Beatles , Led Zeppelin, Rolling Stones, The Who. 

ŁUKASZ JĘDRYS

Autor piosenek z Olsztyna. Jego twórczość dotyka problemu miejsca człowieka na świecie. Jako, że sam wciąż poszukuje, teksty zawierają spostrzeżenia i doświadczenia z życiowej wędrówki, często niestety pesymistyczne. Jego zdaniem najlepszym sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością jest ubieranie jej w dźwięki i słowa i dzielenie się swoim doświadczeniem z innymi, najlepiej ze sceny. 

LEVA

Projekt, który zrodził się w trzewiach Aleksandry Lewandowskiej i Adriana Gwoździowskiego. W tekstach nie brakuje autoironii. Ola nie gryzie się w język, opisując stany emocjonalne sięga po potoczną frazeologię. Śpiewa pod nosem wielkie i małe słowa w jednym wersie. Adrian stara się okiełznać jej ekspresję i wtłoczyć w karby progów gitary. Razem tworzą od 2009 roku.KUBA KORNACKI ZESPÓŁ KANNAN

Aktor, absolwent PWST w Krakowie (1997)
11 lat przemawiał ze sceny słowami pisanymi przez kogoś innego.
Odszedł z teatru na własną prośbę i zaczął mówić ze sceny swoimi słowami. Tak powstał zespół Kanaan. Obecnie Kuba jest autorem ok 50 piosenek i tłumaczeń, książki przygodowej dla dzieci, scenariuszy teatralnych i filmowych.
KINGA PRUŚ 
Wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka wydziału instrumentalnego oraz wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ostatnio wraz z siostrą Karoliną i zespołem zdobyła Nagrodę Dziennikarzy na ''Bałtyk Festiwal- Media i Sztuka 2014'', oraz I miejsce w II edycji konkursu ''Discovered by Good Time Radio'' w kategorii R&B/ Soul/ Funk, gdzie docenił ją Mieczysław Szcześniak. Kinga wystąpiła również na tegorocznej edycji ''Ladies Jazz Festiwal'' w Gdyni i na ''Jazzbląg Festiwal'' w Elblągu. Współpracuję i nagrywa z wieloma uznanymi artystami. 

KASIA WU

Jestem samoukiem, który najbardziej upodobał sobie gitarę choć jej wirtuozem z pewnością nie jest. Bawię się słowem, pisanie tekstów sprawia mi frajdę. Dojrzałam do tego by przestać pisać do szuflady. Chciałabym się podzielić tym jak postrzegam rzeczywistość i samą siebie.
JULITA ZIELIŃSKA
Jestem tworem, który swoją istotę muzyczną zawdzięcza w dużej mierze Fabryce Wokalu, w której praktycznie muzycznie się wychowywałam, a wszytko to u boku mojej muzycznej matki Kariny Marszałek.
Pisanie piosenek również zaczęło się od ""zabawy"", kiedy to zostałam poproszona o napisanie piosenki przyświecającej akcji ""Lodówka bez tajemnic"". Doświadczenie to okazało się później pierwszą kostką domina mojej twórczości. W międzyczasie miałam przyjemność ćwiczyć mój warsztat z artystami takimi jak Krystyna Stańko, Mietek Szcześniak, Grażyna Łobaszewska, Ania Dąbrzalska, Profesor Jadwiga Tritt.
Osiągnięciem z którego jestem najbardziej dumna, to nagroda Grand Prix na festiwalu Eurosong w Malborku, gdzie w sędziowskiej drużynie zasiedli Mateusz Krautwurst, a także Natalia Przybysz. Dzięki temu wyróżnieniu uzmysłowiłam sobie, że muzyka sie opłaca i aż chce mi się ŻYĆ MUZYCZNIE!!!
JONA ARDYN
Altowiolistka, muzyk sesyjny, a z zamiłowania wokalistka. Na co dzień gra w niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau, a w wolnych chwilach pisze teksty oraz muzykę do swoich piosenek.
Do swoich sukcesów artystycznych zalicza główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China” (premiera Pekin 2011), ćwierćfinał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival, w którym zaśpiewała piosenkę „Anything goes” Tomera Birana, udział w Koncercie Chińskiej Gali Muzycznej z Polską Orkiestrą Radiową (Teatr Polski, Warszawa, 2012) oraz… honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Współpracowała min. z Isis Gee (konkurs Eurowizji w Belgradzie), z Tomerem Biranem, producentem muzycznym (muzyka do filmów m.in. ""Seks w Wielkim Mieście"", ""Rodzina Soprano""), z Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Wojtkiem Olszakiem, Jamesem Newtonem Howardem, Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą, Dianną Krall, Guntherem Schullerem, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem.
JAKIM CUDEM 
Zespół powstały i funkcjonujący w efekcie małego cudu. W jego skład wchodzi pięć żywiołowych pań, a każda z innym bagażem muzycznych doświadczeń. W efekcie wielu koncertów, prób, poszukiwań, a także dyplomatycznych i mniej dyplomatycznych negocjacji zespół osiadł na szerokim gruncie muzyki ludowej ""z prądem"". Tradycyjne polskie pieśni wspiera moc elektronicznych brzmień, silna sekcja i dynamiczne skrzypce, a także chóralne partie całego zespołu. Nie brakuje jednak miejsca na solówki czerpiące z jazzu czy liryczny, balladowy wokal. Połączenie nostalgicznych polskich melodii ze współczesną, rytmiczną muzyką to wybuchowa mieszanka, która porywa każdego! A wszystko to okraszone subtelnością godną młodych dam... JAKIM CUDEM gra i tworzy od 2012 roku, a owocem ich pracy jest autorski maxisingiel wydany w 2013 roku i wiele koncertów! W tym roku Jakim Cudem planuje pracę (bez wytchnienia!) nad kompozycjami do pierwszego albumu.GRACJAN KALANDYK 

Młody artysta, kompozytor, autor tekstów.
Uczestnik i jeden z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu X Factor oraz finalista V edycji The Voice of Poland zachwycił jurorów i widzów swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością.Obecnie, Gracjan wraz z zespołem poza pracą nad płytą, koncertuje po całej Polsce, realizując swój projekt akustyczny.
GABA JANUSZ
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów muzycznych m.in. Europejskich Integracji Muzycznych 2013 (II Nagroda) oraz I Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, gdzie w 2011 roku otrzymała Złotą Różę Małego Księcia (I Nagroda). W 2014 roku Gaba Janusz z zespołem zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA i wystąpiła podczas Koncertu Laureatów w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, połączonym z ogólnopolską transmisją na antenie radiowej Trójki. Występowała na największych polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jantar, Ladies’ Jazz Festival)
Za swoje osiągnięcia artystyczne została w 2013 roku uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom."


DAWID CZAPLAK

Mówi o sobie: Pochodzę z okolic Płocka. Mam 21 lat i śpiewanie to moja największa pasja. Kocham również tworzyć i komponować. Uczęszczam na zajęcia wokalne do MDK Płock pod czujnym uchem Marty Głowackiej; tam doskonale technikę wokalną. Gry na pianinie uczy mnie Dariusz Petera. Jest on liderem Jazzowego zespołu Fusion Generation Project. BRZÓZKA

Paulina Brzozowska, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na kierunku jazz i muzyka estradowa. Wraz z przyjaciółmi, znakomitymi muzykami tworzy piosenki z osobistymi tekstami, ubierając je w aranżacje alternatywnego popu. 

AKUSTYCZNA RADIOSTACJA

Piosenki 4 kolory szczęścia i Cienka nić stanowić będą ścieżkę dźwiękową do niezależnego obrazu Tom Bishop, który ukaże się na początku przyszłego roku. 

AGA CZYŻ

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz youtuberka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu ""The Voice of Poland” (2013 rok - drużyna Marii Sadowskiej).
Aga śpiewa od sześciu lat. Posiada oryginalną, ciepłą barwę głosu, która doskonale współgra z repertuarem jaki ceni, tworzy i śpiewa na scenie (pop, jazz, soul).
W 2013 roku Aga trafiła do programu ""The Voice of Poland”, w którym doszła do połfinału. Po programie Aga z jeszcze większym zapałem zajęła się pracami nad w pełni autorskim materiałem na pierwszą płytę.
Aga jest autorką wszystkich tekstów, muzyka natomiast powstaje we współpracy z utalentowanym poznańskim basistą i gitarzystą, Rafałem Lewickim. 
Większość piosenek jest w języku polskim, który pozwala Adze najtrafniej oddać to co ma do przekazania słuchaczom. 
Kreator stron www - przetestuj!